Kościół drewniany i Kościół murowany - Białka Tatrzańska

Wysmakowany dwuczęściowy album poświęcony białczańskim kościółkom pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Kolejna publikacja ks. Zbigniewa Pytla.


...Zdjęcia kościołów ks. Zbgniewa Pytla to coś więcej niż fotograficzna dokumentacja. Profesjonalizm, wrażliwość na piękno, umiejętność dostrzegania detali spotyka się tu z duchowością, z głęboką wiarą, mistyką. Łapiąc w kadr architektoniczny szczegół, fotografując figurkę święteg czy fragment polichromii - ks. Zbigniew Pytel ta naprawdę opowiada o pięknie i doskonałości, o artyście nie z tego świata. Nie ma w tych zdjeciach banału, cukierkowatości. Jest piękne światło, ciekawe ujęcia...

Zachęcamy do nabycia publikacji. Szczegółowe informacje na pod adresem: fotopytel@gmail.com

Źródło: Tygodnik Podhalański

Udostępnij:

Kilka słów o autorze

ks. Zbigniew Pytel - (ur. 4 czerwca 1972 r. w Nowym Targu), pochodzi z Białki Tatrzańskiej. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1997 r. Ukończył Studia Podyplomowe z Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa Sztuki Kościelnej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest członkiem Jordanowskiego Stowarzyszenia Twórców "Pasja". Miłośnik gór oraz od dzieciństwa pasjonat fotografowania. Z zamiłowania taternik i turysta - ulubione góry to Tatry, ale był też w Alpach, na Kaukazie i w Pamirze . Autor wielu wystaw fotograficznych m. in. "Tatry i styl zakopiański", ”Ścieżkami Ojca Świętego”, "Patrzę na Kraków"; nagradzany na wielu konkursach fotograficznych ; autor publikacji m. in. "Mistyka gór", "Przydrożna modlitwa", "Mistyczne tatry ", "Drewniane świątynie archidiecezji krakowskiej", „Od wschodu do zachodu słońca" i najnowszego albumu "Krzyże w Tatrach". Organizuje warsztaty i plenery dla młodzieży, których efektem są wystawy.