XXII Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej

Wyróżnienie specjalne portalu Wydawca.com.pl i magazynu Wydawca dla Wydawnictwa Buchers Design, za wydanie albumu zdjęć ks. Zbigniewa Pytla pt. Góry i Mgła” – Kraków-Poznań-Warszawa 18.10.2013 r.


Magazyn Literacki Książki - Warszawskie Targi Książki w Warszawie 2014

Wyróżnienie w konkursie „Najlepsze publikacje turystyczne 2013 roku” za publikację „Góry i Mgła” ks. Zbigniewa Pytla, wyd. Buchers Design – nagroda w kategorii album, Warszawa 22 maja 2014 r.

Udostępnij:

Kilka słów o autorze

ks. Zbigniew Pytel - (ur. 4 czerwca 1972 r. w Nowym Targu), pochodzi z Białki Tatrzańskiej. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1997 r. Ukończył Studia Podyplomowe z Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa Sztuki Kościelnej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest członkiem Jordanowskiego Stowarzyszenia Twórców "Pasja". Miłośnik gór oraz od dzieciństwa pasjonat fotografowania. Z zamiłowania taternik i turysta - ulubione góry to Tatry, ale był też w Alpach, na Kaukazie i w Pamirze . Autor wielu wystaw fotograficznych m. in. "Tatry i styl zakopiański", ”Ścieżkami Ojca Świętego”, "Patrzę na Kraków"; nagradzany na wielu konkursach fotograficznych ; autor publikacji m. in. "Mistyka gór", "Przydrożna modlitwa", "Mistyczne tatry ", "Drewniane świątynie archidiecezji krakowskiej", „Od wschodu do zachodu słońca" i najnowszego albumu "Krzyże w Tatrach". Organizuje warsztaty i plenery dla młodzieży, których efektem są wystawy.